O mnie

Ambicja, kreatywność, dyskrecja, ciekawość świata i rzetelność to cechy, które pozwoliły mi przekuć pasje, jaką jest dla mnie fotografia w satysfakcjonująca pracę
Start / O mnie

Trochę więcej o mnie

Mam na imię Piotr.

Fotografii poświęciłem ostatnie 10 lat mojego życia. Przygodę z aparatem zacząłem od fotografii sportowej. Pracowałem dla portali sportowych oraz rybnickiej gazety - "Sport po godzinach". Jednak cały ten czas szukałem czegoś innego, czułem, że nie jest to to, co chciałbym w życiu robić. Fotografia ślubna była dla mnie wyzwaniem, a także wielką odpowiedzialnością. Ślub to symboliczny początek historii dwóch osób. Jest to zbieg niepowtarzalnych momentów, które chcemy szczególnie pamiętać. Moim priorytetem jest opowiedzieć historię w sposób ciekawy, oryginalny, tworząc kolekcję niepowtarzalnych chwil tak aby były wspaniałą pamiątką nie tylko dla Was ale i dla następnych pokoleń.

Jak pracuję?

Wykonując reportaż ślubny, przedstawiam historię Waszego ślubu od przygotowań aż do godz. 00:30 w nocy. Zależy mi, abyście czuli się naturalnie i swobodnie, dlatego działam dyskretnie i nie ingeruję w zdarzenia. Nawet jeśli z pozoru nic się nie dzieje, szukam akcji, ciekawych relacji, motywów, by nie stracić żadnej okazji do uzyskania dobrego zdjęcia. Poszukuję kadrów pełnych emocji, uśmiechu, wzruszenia. Staram się pracować wyłącznie w świetle naturalnym, aby jak najlepiej oddać atmosferę miejsca i zminimalizować świadomość obecności fotografa. Z flesza korzystam jedynie przy słabym oświetleniu bądź do uwieczniania dynamicznych scen.

Podczas sesji plenerowych staram się pokazać ludzi, jak gdyby nie pozowali, nawet jeśli sytuacja rzeczywiście została przeze mnie zainscenizowana.

Miejsce i charakter sesji fotograficznych ustalam wspólnie z Wami. Zdjęcia wykonuję w plenerze, zwykle popołudniami, gdy światło słoneczne nabiera właściwej barwy i miękkości.

Fotografuję pełno-klatkową lustrzanką firmy Nikon wraz z zestawem ultra jasnych obiektywów, które pozwalają mi na fotografowanie w trudnych warunkach bez użycia lampy błyskowej.